]> &header;

FreeBSD birçok üstün özellikler sunar.

Hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın sistem kaynaklarınızın tüm potansiyelini kullanmak istersiniz. FreeBSD'nin üstün özellikleri ile bunu başarırsınız.


4.4BSD tabanlı tam teşeküllü bir işletim sistemi.

FreeBSD'nin kökleri Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Araşturma Grubu tarafından çıkarılan BSD işletim sisteminin en son sürümlerine dayanır. 4.4BSD sistem mühendisleri tarafından yazılan The Design and Implementation of 4.4BSD Operating System adlı kitap FreeBSD'nin ana işlevselliðini detaylı bir şekilde anlatmaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki gönüllü geliştiriciler ile FreeBSD projesi 4.4BSD işletim sisteminin fonksiyonelliðini arttırmak için yeni sürümler yaparak ve her bir sürümde daha dayanıklı, daha hızlı ve kullanıcılar tarafından istenen yeni özellikleri katarak ilerlemektedir.


FreeBSD diðer işletim sistemlerine göre daha performanslı ve diðer işletim sistemleri ile daha uyumlu çalışarak sistem yönetimini daha kolay hale getirmektedir.

FreeBSD geliştiricileri işletim sistemleri kavramında en zorlu görevleri yerine getirmektedirler. Bunlar:

Üzerinde hali hazırda çalışılan projeler: Çok işlemcili sistemlerde daha yüksek sistem performansı, Scheduler Activation desteði ile thread içeren uygulamalar için paralel çalışma olanaðının arttırılması, dosya sistemleri anlık durumları, fsck olmadan boot etme, sıfır-kopya soketler ve olay-durumlu soket IO desteði ile daha iyi að performansı, ACPI desteði ve Mandatory Access Control desteði gelişmiş güvenlik desteði.

&footer;